II. János Pál pápa ereklyéi Jászapátin

Közreadta Pető István, kedd, 2012, január 3 - 18:25

MEGHÍVÓ BOLDOG II. JÁNOS PÁL PÁPA TISZTELETÉRE SZERVEZETT LENGYEL-MAGYAR SZENTMISÉRE! Szeretettel hívjuk és várjuk vendégeinket Január 07-én szombaton délután 4 órakor a Jászapáti Római Katolikus templomban. A szentmise keretén belül Magyarországon első alkalommal itt kerül bemutatásra János Pál Pápa személyes eszközei és miseruhái.

A vendégek számára látható és megérinthető kellékek között szerepel a híres Pápai Kereszt. Ezt János Pál Pápa részére egy éber kómában lévő kislány édesapja faragta, a Pápa a keresztel a kezében imádkozott a lány felépülésért és 8 nap múlva a beteg felépült. A kereszt történetéhez tartozi, hogy a Pápa halála előtt 8 nappal magához kérte a keresztet és úgy imádkozott. Lech Kaczynsky lengyel köztársasági elnök 8 nappal tragikus halála előtt szintén kezébe fogta a Pápai keresztet. A Kereszt bejárta a világot és hitet adott a betegeknek.

SZÓRÓLAP: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=166928446740853&set=a.10924862250...

II. JÁNOS PÁL PÁPA SZEMÉLYES ESZKÖZEI:

1. II. János Pál reverendája az Ő csodás övével
  2. II. János Pál keresztje 2005. évi Nagy Péntekről
  3. II. János Pál cipője
  4. Pileolus
  5. Ornátus, melyben II. János Pál Szent Misét celebrált
  6. Üveg serleg II. JP címerével
  7. Fehér tányér II. János Pál címerével
  8. Piros sál Indiából arany fonállal szőve
  9. Karácsonyfa dísz Vatikánból a pápai karácsonyfáról
  10. Fenyőtoboz Vatikán Kertből
  11. Pápai rózsafüzér
  12. Pápai emlékérmek: 2000. évből, valamint 25. és 26. II. Jp pápai évéről
  13. Emlékérmek a horvát, szlovák és ukrán zarándoklatról
  14. Püspöki gyűrű II. JP címerével
  15. Püspöki kereszt II. JP címerével
  16. Citrom az Apostoli Palota teraszáról II. JP idejéből
  17. II. JP 4 db saját kezű aláírása
  18. Ereklyetartó II. JP hajával
  19. Zarándoklati apróságok
  20. Lobretta (imakönyv) Szent Misékről: Pelczar püspök szetté avatása, szent Mise az elhunyt bíborosokért, II. JP temetési szent Miséje, 2011. május 01-i szent Mise II. JP boldoggá avatásáról.

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK AZ EGYHÁZMEGYÉNK 2.LEGNAGYOBB TEMPLOMÁBAN!

Kladiva Imre, C.Kanonok Plébános és Pócs János Országgyűlési Képviselő, Polgármester