Templomok Éjszakája - kiállítás

Közreadta Pető István, szerda, 2013, augusztus 14 - 08:39

Az Ars Sacra Fesztivál keretén belül, az Európiai Örökségnapokkal együttműködve minden év szeptemberének harmadik szombatján invitálják a szervezők a történelmi egyházak képviselőit, hogy nyissák meg templomaik kapuját, és színes kulturális programokkal várják az érdeklődőket. Mutassák be a templom építészeti, művészeti értékeit, előadásokat, beszélgetéseket, gyerekprogramokat, filmvetítéseket, kiállításokat szervezzenek a Templomok Éjszakáján. Egyházközségünk először vesz részt a Templomok Éjszakája nevű országos rendezvényen, a program az eseménysorozat hivatalos honlapján olvasható.

Ennek részeként szeretnénk létrehozni egy kis kiállítást az egyházközség történetéből, amihez olyan régi vagy kevésbé régi fotókat szeretnénk kölcsönkérni, melyek az egyházközség életének egy-egy pillanatát (búcsú, zarándoklat, elsőáldozási csoportképek stb.) örökítik meg. Akinek van ilyen fotója vagy a családból, ismerősöktől tud kérni, az egy borítékban a sekrestyében, Zsámboki Sanyi bácsinak adhatja oda, vagy emailen keresheti Pető Istvánt (ipeto77@gmail.com). A képeket digitalizálás után néhány napon belül visszajuttatjuk.

Előre is köszönjük a segítséget!