1 Úton, két irányban, egy közös cél felé.

Közreadta Dr. Kocsis András, kedd, 2014, augusztus 19 - 09:38

Az 1Úton kezdeményezés egy Nemzetközi Zarándoknap a Családokért, ami a Mária Út egészén egyidejűleg zajló, egynapos zarándoklatot jelent. Mariazelltől Csíksomlyóig a közel 1400 km-en, egyetlen napon voltak úton a zarándokok a Nagyboldogasszony utáni szombaton, 2014-ben augusztus 16-án. A hagyományteremtő szándékkal megvalósuló kezdeményezéshez egyházközségünk is csatlakozott és sikerült másik négy települést is bevonni. A Szentcsalád szobortól 11 órakor biciklivel kelt útra 12 fényszarui zarándok Gábor atya áldásával, hogy a Jászberényből érkezőkkel közösen térjenek vissza a Jászfelsőszentgyörgy határában álló Nepomuki Szent János kápolnától. A gyalogos zarándokok is atyai áldással indultak koradélután és a turai, galgahévizi és a boldogi testvérekkel Boldogon, a Szeplőtelen Fogantatás Templomban találkozva együtt tértek vissza a Jászfényszarun 18 órakor kezdődő szentmisére. Út közben volt alkalom közös imádságra,  1-1 elmélkedésre. Elcsendesedéseink jó alkalmat teremtettek, hogy ki-ki magába tekintve kerüljön közelebb a benne Élőhöz. A lelkünk mélyén pedig, ha ki nem is mondtuk mindannyiunkban megfogalmazódott ez a szándék.Mi a célja az 1Úton rendezvénynek? - kérdezhetnénk. Az, hogy az emberek éppen a zarándoklás révén találkozzanak az élő kereszténységgel. Misszió az igazi célja. Mert a keresztény morál és életszemlélet szerinti élet boldogságot adhat az embernek. Találkozás az Istennel! Mi adhat ennél nagyobb örömet és boldogságot? A zarándoklás alkalom, hogy találkozzunk a Lélekkel, találkozzunk a Szenttel. S az ilyen találkozás még az életet is képes átalakítani. Sohasem volt ennyire magányos az ember és sohasem volt ennyire nagy vágya, hogy ne legyen egyedül. Az együttlét már egység. Egy célba közösen tartani: egység. Egy szándékot közösen kimondani: egység. Együtt lenni és együtt menni egész nap: egység. Együtt énekelni, imádkozni: egység. Barátságot, társakat találni, a zarándokokat megvendégelni: egység. Ez az egység nem egy üres idea: ez tapasztalat, ez valóság. S az egység az egyúttal EGÉSZ-ség is. S mi kell, ha nem ez az embernek: barátság, közösség, hozzá méltó társaság, kihívás, egység, egészség és beteljesülés? Azonos úton vagyunk. Tehát 1Úton vagyunk: problémáink is hasonlóak, a megoldások is hasonlóak. Az egység már attól megvalósul, hogy ketten, vagy hárman egyet akarnak és egyet tesznek. S az Úr is ott lesz az egységben, mert Ő mondta: akik összejönnek az én nevemben, ott leszek velük. Életünk útjai kérdésesek és nyitottak, amíg itt vagyunk a földön. S mi döntünk, melyik utat választjuk. Lehet, éppen az 1Úton zarándoklás segíti megtalálni a jó, a helyes utat. A 72 résztvevővel megvalósuló zarándoklat igazán szép reményeket ígér a jövőre tekintve, hisz sokan megjegyezték, legközelebb is szívesen részt vesznek. Naponta vállunkra vett keresztünkkel addig is folytatjuk „mindennapi zarándokutunkat”, ami—ha a Szentlélek segítségével „tartjuk az irányt”,—elvezet bennünket örökéletű lelkünk üdvösségére.                                                               –drka—

Dátum: 
szombat, 2014, augusztus 16 - 10:3019:30
Helyszín: 
Jászfényszaru környéke és a Mindenszentek Templom
© 2011 Római Katolikus Egyházközség, Jászfényszaru - Minden jog fenntartva