Elsőáldozás

Közreadta Kollár Csaba, vasárnap, 2019, május 12 - 13:13

Az első áldozás tulajdonképpen nem más, mint az első találkozás szentsége az Eucharisztiában jelen lévő Jézussal. Keresztény életünk középpontjában van az Úrral való találkozás, ami a kenyér és a bor magunkhoz vételében valósul meg. Erre a találkozásra együtt készülünk fel, amely azt jelenti, hogy akit szeretnénk magunkba fogadni, őt szeretnénk megismerni.
Az elsőáldozás nem csak az egyházközség ünnepe, hanem a családé is, ahol a gyermek nevelkedik. Az első találkozásra szentgyónással is készülünk. Kérjük a kedves Szülőket, hogy gyermekükkel együtt végezzék el a szentgyónásukat az elsőáldozás előtt és segítsék őket abban, hogy őszintén elmondhassák Isten papjának a bűneiket.
Egyházközségünkben  Május 19-én  vasárnap reggel 8 órakor lesz az Elsőáldozási Szentmise.

Elsőáldozás